Ohlášky Svátek Křtu Páně 9.1.2022

Načítací animace Načítání…
EAD Logo Trvá to moc dlouho?

Načíst znovu Načíst dokument znovu
| Otevřít Otevřít v nové kartě

Pravidla pro konání bohoslužeb

  • Při vstupu do kostela používat desinfekci.
  • Rozestupy 1,5. metrů mezi nečleny jedné domácnosti.
  • Mít nasazenou předepsanou ochranu nos a ústa respirátor a děti mladší 15.let rouška, výjimka platí pro lektory po dobu čtení a pro zpěváky po dobu zpěvu
  • Doporučuje se pozdravení pokoje projevit úklonou.

Péče o nemocné

Je možnost navštívit nemohoucí doma nebo i v nemocnici, jen je třeba si říci. Návštěvy probíhají převážně v první pátky, ale je možné se domluvit i na jakýkoliv jiný termín. Stav je stabilní: v Určicích 2 osoby, Dětkovice 1 osoba.

Tříkrálová sbírka

V některých obcích se chodí koledovat. Zde v Určicích a Myslejovicích jsou kasičky na různých místech. Také v našich kostelích je možné přispět na tuto sbírku. Je také možnost přispět online (přes internet). V týdnu vezmu kasičku také do kaplí.

Je možné navštívit kostel – betlém. Je otevřen hlavní vchod (od fary).

Byli zde Tři mudrci. Nechali nám zde kadidlo a křídu. Kdo nebyl v týdnu a má zájem, může si vzít. Pozor. Uhlíky jsou tzv samozápalné – přiloží se na chviličku k ohni a uhlík se sám rozhoří. Pokládejte na nehořlavé podložky, po použití důkladně zalít vodou.

Myslejovice

Milí přátelé charitního díla, tradiční koledování Tří králů koledníků proběhne letos jen v obci Křenůvky.

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci se nám nepodařilo dát dohromady dostatečný počet koledníků pro koledování v Myslejovicích a Kobylničkách.

V Myslejovicích a Kobylničkách je možné podpořit Tříkrálovou sbírku přispěním do dvou stacionárních pokladniček, nebo online.

Jedna pokladnička je umístěna na Obecním úřadě v Myslejovicích a druhá je v obchodě v Myslejovicích. Obě pokladničky budou zde umístěny do neděle 16. ledna 2022.

Děkujeme za Vaši podporu.

Modlitba za ukončení pandemie

Stále jsme vyzývání k modlitbě růžence za ukončení pandemie každý večer ve 20:00